Anasayfa | KaybedenlerKulübü | Bende yazayım | Saçmala | FotoLOG |Son |Linkler |İletişim

KISIRDÖNGÜ

Bu konuya nereden başlasam diye kaç satır yazdım ve sildim saymadım bile.
Binlerce dergide, gazetede okuyoruz, seksi kadın olmak. Şöyle yapın böyle yapın, ıvır zıvır bir sürü gereksiz bilgi, hepimiz aynı şeyi yapıyoruz. Sokağa çıktığımızda aynı fabrikadan çıkan ambalajı aynı tadı farklı meyve suları gibiyiz. Ruj renginden tutun da saç modeline, kullanılan parfüme her şey aynı.
Biz ne için bunları yapıyoruz, istesek de istemesek de cevabı erkeğimizi bulmak için olacaktır.
Başka bir cevabı varsa zaten bu egoya girer, muhtemelen kendim için yapıyorum gibi ukalaca cevaplar da verebilirsiniz içinizden yanlış bu sadece kendinizi kandırmak olur.
Başka bir kadının sizi güzel ve çekici bulması için mi niye? Siz kendiniz için yapıyorsunuz, abartmayın o sizin rakibiniz bile değil, işte bu içgüdüsel bir olaydır arkadaşlar bu sizin engelleyebileceğiniz bir şey değil. Aslında engellenebilir bunun için biraz fazla güven gerekir ki bu şu ana kadar tarihteki hiçbir kadında görülmedi bunu minimuma yükseltmek lazım sadece. Her şeyin geliştiğinden bahseder dururuz, kozmetik dünyası bizi geliştiremez. Bizim kendimizi ve duygularımızı geliştirmemiz lazım.
İsteseniz de istemeseniz de bu doğa da var, nedeni ne biliyor musunuz ? tavus kuşunun kanatlarının renkli olması ya da ağustos böceklerinin en çok ses çıkaranı olma gayretleri ya da kuşların en güzel yuvayı yapmalarındaki amaç ile ayni, karşı cinsi etkilemek. Başka hiç bir nedeni yok.. (istisnai durumlar hariç) ve biz yaptığımız her şeyi erkekler tarafından daha çekici daha etkileyici bulunmak için yaparız güdüsel olarak. Kabul eden eder etmeyen de nasılsa bunu kendi içinde biliyordur.
Ha ben demiyorum ki kadın olun, kadının yeri ocağın arkasıdır, bu yanlış bir düşünce yanlış olduğu kadar da hastalıklı, ama konumuzla çok fazla alakası yoktur.
Her ne kadar bunu saçma sapan gurur hikayeleri eşliğinde savunsak da, kadın olmak ayrıdır, bunu başarmak da tahmin edildiği gibi kolay ve basit değildir. Sadece vajinaya sahip olmak ve onu kullanmak yetmez.
Kaldı ki bir erkek için seks kendini tatmin değildir, bir erkek her yerde tatmin olabilir, nemli ve dar bir mekan bunun için yeterlidir, sevişmekten alınan zevk karşıdaki partnerine zevk verdiğini gördükçe artar.
O yüzden elinizdeki cinsel uzvunuz sadece eğer ticaretini yapıyorsanız bir işe yarar.

Neyse pazar günü bir gazetede okudum, sarışın kadınlar neden erkekler için daha seksi gelir diye, sarışınlığın gizemi esrarı gibi kelimelerle süslü cümleler kurulmuştu. Okudum, tarihteki ünlü sarışınlardan bazı örnekler verilmişti ve yazı saçınızın rengini sarı yapın hayatınız nasıl değişiyor diye bitiyordu yanılmıyorsam. Sarışınlar seksi, peki esmerler, kumrallar, kızıl olanlar, onlar ölsün mü?
Bir de bu yazıyı okuyan ileri zekalı sarışın arkadaşlarımdan biri beni arayıp bilmem ne gazetesindeki yazıyı okudun mu, bak sen dalga geçe dur tarih sarışınlarla dolu, hem de üstün başarı sağlamış sarışınlar dedi. Hangi tarihten bahsettiğini anlamadım ama. Ve seksiyiz işte kabul et Dünya kabul ediyor dedi.
Şimdi bu insan uçan tekmeyi hak etmiyor da neyi hak ediyor, yanağına busemi kondurmalıyız.
Abla kendini bana kabul ettirecek, Dünya kabul etmişmiş.
Tamam saçı sarıya boyadık bitti mi, hayır bitmedi o kara kömür kaşları ne yapacaksın, sinir bozan diğer bir unsur bu, kol kılları da dahil olmak üzere her taraf siyah tüylerle dolu. Ya kalçayı ne yapacaksın,peki 1,59 boy ne olacak? Onunla da bitmiyor ya iki kelimeyi yan yana getiremeyip cümle dahi kuramamalarını ne yapacaksın saçını boyatmakla bitiyor mu? Buna kim karar veriyor? Kaç kişinin düşüncesi?

Artık bilinen bir gerçek var, erkekler vitrine süs değil konuşabilecekleri , paylaşabilecekleri birilerini ister. Salakça kıskançlık tripleri olmayan, kendine güvenen, gereksiz konuşmayan.
Ve bunun için kuaförlere ve moda dergilerine değil öncelikle kendimize ihtiyacımız vardır.
İnanın bana kadın olduğunuzu hissetmezseniz bilincinde olmazsanız bunların hiç birinin faydası olmayacaktır. Kendinize olan güveninizi geliştirin, hiç kimse basit değildir. Ve dikkat çekmek için, istediğimiz erkeği elde etmek için deli gibi güzel olmak gerekmiyor. Güzel görünmek uğuruna bütün vaktimizi bakımlara ve kuaförlere vermekten ziyade genel kültür konularında da bilgili olmalısınız.
Biraz dikkat edersek erkeklerle genel konuşmalarımıza ne kadar gereksiz ve saçma cümleler kurduğumuzu fark edeceksiniz. Ben çok mu mükemmelim hayır elbette ama her zaman istediklerim tarafından tercih edilen kadın olduğumu biliyorum en azından şu ana kadar baş başa kaldığım hiç bir erkek arkadaşım da dahil olmak üzere saatine hiç bakmadı. Evet işte diğer bir ip ucu, yanınızdaki insana saat kavramını unutturmak için, saçma sapan cümlelerden ziyade mantıklı ve sürükleyici cümleler kurmak lazım. Kendinizi sürekli anlatmaktan vazgeçin ben şöyleyim ben böyleyim bunu yaptım şunu yaptım, tüketmekten başka bir şey değil. Hiçbir erkek karşısında kullanma kılavuzu olan bir kadını istemez bırakın o sizi keşif etsin.
Aklımızdan çıkmaması gereken diğer bir konu da zevke hitap etmektir. Bir ortama girdiğimizde neden bütün erkeklerin dikkatini çekmek isteriz ki? Yıldız olmak, dikkat çeken kadın, bu ne kazandır size, biraz ego tatmini. Yanlış, nasıl ki gördüğünüz bütün erkekler sizin zevkinize hitap etmiyor, o zaman anlamalıyız ki biz de bütün erkeklerin zevkine hitap edemeyiz. Seksi olmak ve ya dikkat çekmek için kesinlikle sarışın olmak gerekmiyor, doğal görüntü çoğu erkeğin tercihi olmuştur. Doğal saç rengi, doğal koku, doğal makyaj bile daha çok tercih edilir.
Kaldı ki istediğiniz erkeği baştan çıkartmak için zaten elinizde çok büyük bir silahınız var kadınsınız.
(dediğim gibi bu vajinaya sahip olmak değildir)
Araya hemen bir atasözü serpiştirelim : Ateş altını, Altın kadını, Kadın erkeği eritir…. Demiş atalarımız. Böyle dediklerine göre vardır bir bildikleri.
Evet ne demiştik, seksi olmak için ve ya istediğimizin dikkatini çekip ona sahip olmak için çok güzel olmamıza gerek yok (ve ya sarışın olmaya).
Kendinize olan güveni hissedip, onu bakışlarınıza hareketlerinize, hatta vücut dilinize bile yansıtmalısınız. Bunu yapmak için ders almanıza gerek yok. Kaldı ki bunun zaten bir dersi yok. En önemlisi hissetmek.
Ve bu his kadın olduğunuz için zaten vardır.
Bir kere gereksiz kıskaçlıklardan vazgeçin, nerdeydin, seni aradım telefonu açmadın, o hatuna niye baktın gibi saçma sorularla bunaltmayın. Bu soruların her biri ona ve kendinize olan güvensizliği ortaya koyar. Bir tek sizin onu kaybetme tehlikeniz yoktur, onun da sizi kaybetme tehlikesi olmalı, kayıplar tek taraflı olmaz. Her erkek kadının merkezde olmayı sevdiğini bilir, bir noktaya kadar bunu kabullenirde, ancak bunun abartılması durumu çok kotu tepebilir , mümkün mertebe abartmayın ya da fark ettirmeyin.
Erkekler özgür tabiatlı yaratıklardır, bir kadına bağlanmak zaten doğalarına terstir, ama bunu istekleri ile yapınca, abartıldığını görmek direkt nefretle karşılanabilir.
Konudan konuya atladım ama çoğu erkeğin şikayetlerinden biri de ilişkiden sonra kadının kendine olan bakımını azaltması, yani deli gibi makyaj yapıyorsanız onun dikkatini çekmek için elde ettikten sonra aynı abartıyı yapmak külfet gelebilir bu normaldir o yüzden doğallıktan yana olun her zaman. Gereksiz sinir efektleri de can sıkıcı olur çoğu zaman, ota boka kızmak denir buna. Hakim olmak lazım düşüncelere, bir de sinirlenmeden önce ona(10) kadar sayın, göreceksiniz ki yersiz bir şey ise hemen geçecektir.
Ve anlayış göstermek erdemdir, tabi bunu kendinizden fazla taviz vermeden yapmanız gerekir. Kadınlarda en az görünen şeylerden biridir anlayış. Her şeyi kendimize göre yorar, yargısız infazlar gerçekleştiririz. Nedenini düşünmeden, hata biz de olamaz mı? Çok istediğimiz bir ilişkide kaybetmelerin sebebi de anlayışsızlık olabilir. Kısacası bir karar alırken duyguları ikinci plana itmekte fayda vardır, nedenini araştırmak lazım. Hatta iki kişinin bir araya gelip konuşmasında daha olumlu bir sonuç alınacaktır.

Küçük bir öneri ; Koku hayatımızın her saniyesinde karşımıza çıkar. Yemekleri bile çoğu zaman kokularına göre değerlendiririz. Koku duyguların harekete geçmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Gereğinden fazla parfüm sıkan kadınlardan şikayet eder erkekler, parfümünüzü modaya göre değil ten uyumunuza göre seçmeniz sizi daha etkileyici olmanızı sağlayacaktır, teninize uyan bir parfümü anlamak için ; eğer bir parfümü sıktıktan birkaç saniye sonra kokusunu alamıyorsanız, o parfüm sizin teninize uygun bir parfümdür, öyle burnunuzun hoşuna gidecek kokulardan ziyade teninizin vereceği tepkiler doğrultusunda parfüm seçiminizi yapın. Aslında ten kokusu her zaman tercih olmuştur, özellikle köprücük kemiği ile olan yakın temaslarda, erkeğinizi daha da baştan çıkartmak için temiz olmak çok önemli. Mutlaka ama mutlaka bir vücut nemlendiricisi kullanın, öyle deli gibi pahalı olan bir şey olmak zorunda değil, örneğin duştan sonra kullanacağınız bir bebe yağı cildinize yumuşacık bir dokunuş sağlayacaktır.

Hep kitaplardaki, özellikle eski aşklardan etkilenmişizdir. Peki düşündük mü hiç, duyguların bu kadar yoğun olmasını gerektirecek bir makyaj ve ya bir koku yoktu o zamanlar peki bu insanlar neden daha temiz ilişkiler yaşıyordu ? Bu soruya içimizde binlerce cevap verebiliriz. Çünkü kadın zayıf bir varlıktı o zamanlar gibi saçma cevaplar da olacak. Çünkü kadın bir objeydi diyenleriniz olacak. Çünkü kadının başka bir şansı yoktu diyenler. Çünkü, çünkü binlerce çünkü. Aslında en mantıklı tek bir cevabı var sanırım o zamanlar kadınlar kadın olmasını daha iyi başarıyordu galiba.
Bir de beni beğenen böyle beğensin devri de geçti bunu da söylemeden edemeyeceğim.
Erkek iktidarına karşı olan kadınlar vardır onlar ayrı bir konudur ama onların da geçmişlerine indiğinizde mutlaka başarısız bir ilişkinin izleri olduğunu göreceksiniz.
Erkek iktidarı diye bir şey yoktur bunu biz yaratıyoruz, egolarımızla hareket ediyoruz. Kabul etmeliyiz, biz kontrol edilmek, yönetilmek, sevilmek ve her şeyden önemlisi korunmak istiyoruz. En azından normal olan bir kadın bunu ister, bunu istemeli. Ortaya yine göreceli kavramlar çıkıyor. Neye göre ve kime göre bunu istemeli işte bunun cevabı sizde saklı…

Erkekler artık sadece seyredilecek kadınlardan ziyade, akıllı, doğal ve anlayışlı kadınları istiyor…

İstisnai durumlar hep olacak, bunu değiştiremeyiz ama en azından kendi ilişkimizdeki huzurumuz ve sürekliliği için bir şey yapabiliriz. Her zaman her şeyi konuşmakta fayda var….

2003 kaybedenlerkulubu.com