Anasayfa | KaybedenlerKulübü | Bende yazayım | Saçmala | FotoLOG |Son |Linkler |İletişim

Gönderen : Opfluxus

Düşsel eforizmalar


ve kalan yaklaştıkça
-sen giderken, yalnızlığına-
kalan gidene kadar sen'dir
terkettiğin yerlerde.
ve kalan gider sen yok olursun.
Her gittiğin yerde bir Sen bırakırsın
Sen'ler kolay kolay terketmez terkettiğin yerleri
aslında
sen böyle yaşarsın

---

………..ve bir ağacın yılan olmuş başı yükselince göğe tüm zehrini boşalttı yıldızlara gözlerin diye. Hala duruyordu acısı susuz kabuklarının derinlerinde ve köklerinde. Beslediği bir acısı vardı zaten, cılız bedenini çoktan boşvermişti.
'Hadi' dedim 'kendine gel'
'Ben kendime gideli yıllar oldu' dedi.
Diyecek hiç bir şeyim yoktu. Söylediklerimse suskun elini parçalıyordu.
Ellerinden tutup yürümesini beklemek ki bu, benim ahmaklığımdı. Sana düşman etmiştim bizi. Bunu bilmeden yaptım.

---
Hangi umutla takmıştı boynuna o boncukları elleri gözleri hep bir sesti ihtiyacı mı vardı? İri bedeninden kalçalarına kendine kendine has düzlüğü ile inen saçları duyuramıyor muydu?
Gerisinde duran deniz onu içine almak için nasıl da çırpınıyordu. Rüzgarsa hep uçurmak isterdi herhalde. Dağlarsa dağlar zirvelerini yıllarca onun için sakladılar. Hele hüznü ayaklarından toprağa süzüldükçe toprak acıdan çatladıkça çatlamıyor muydu? Dünya içinde bir dünya kadar yenikti kendine.

---
Etimin kemiğimi somurduğu "an titremeleri"ne rastlayan, kafamın çarpışması şeffaf perdeyle ve görüntü kaymaları.., Görüntü kaymalarım! düşündüren ve aşındıran düşlerimi… "An"; yaşayamadığım, yok olan yıpranmışlık paylarımsın. Gözlerim krizlerde, gözlerim titriyor görüntülerce.
Gizliyor düşümde onları, titriyor… Gözlerim benlerce çoğalan düşlerde, yok ediyor anlarımı!

---
Iz!.. siz iz misiniz siz mi? sesmisiniz tonlarca yükselen, tonlarca taşınamayan. Yoksa karınca bacağında yükselen gövdemisiniz, siz siz kimsiniz tanıyamadığım? Saklanmayaydınız bu kadar, sızmayaydınız toprağa ölüm gibi.
Çatlayan bir kitabın acısına sinen gözleriniz,-kelimelerden bakan yüzüme- siz kimsiniz 'his mi' içime yerleşen, görmeyeydiniz kaçan gözleri!..
Bir böceğin ezilişiyle, kulaklara ilişen sesmisiniz? Siz kimsiniz iğrençlik mi?..dönmeyeydiniz aklımın içinde.2003 kaybedenlerkulubu.com